Accu- / Batterijpakketten
Filter
| Inverter: | Fronius Primo Gen24 3.6 plus |
|---|---|
| Phases: | 1 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVS 5.1 |
| Nettocapaciteit: | 5,12 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 1-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten, Zonne accu retrofit |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "7b59f474d9605bcf862490c06ca5e430",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD Battery-Box Premium HVS 5.1 hoog-voltage met Fronius Primo Gen24 3.6 Plus",
"item_id": "4982",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "BYD and Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "7b59f474d9605bcf862490c06ca5e430"
}
}
| Inverter: | Fronius Primo Gen24 6.0 Plus |
|---|---|
| Phases: | 1 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVS 5.1 |
| Nettocapaciteit: | 5,12 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 1-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten, Zonne accu retrofit |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "7b8d81e12ff85edd828de0f164599c9e",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD Battery-Box Premium HVS 5.1 hoog-voltage met Fronius Primo Gen24 6.0 Plus",
"item_id": "4987",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "BYD and Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "7b8d81e12ff85edd828de0f164599c9e"
}
}
| Inverter: | Fronius Symo Gen24 8.0 Plus |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVS 7.7 |
| Nettocapaciteit: | 7,68 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, KfW 442 Pakete, Zon accupakketten |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "7bf28858c8905eaf90c34a7ade837a55",
"item_brand": "",
"item_name": "Combipakket Fronius Symo Gen24 8.0 Plus met Wattpilot, BYD HVS 7.7 en Smart meter",
"item_id": "10821",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "BYD and Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "7bf28858c8905eaf90c34a7ade837a55"
}
}
SolarEdge batterijpakket met SE5K-RWB korte string & SolarEdge Home Batterij 9,7 kWh
- Fabrikanttype: SE5K-RWBTEBEN4 + BAT-10K1PS0B-12
- Art. Nr.: 12732
| Inverter: | SE5K-RWB Kurzstring |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Nettocapaciteit: | 9,7 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium |
| Package type: | 1-fase, 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "7c89ee43a1f852a3980c751b946e8a74",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge batterijpakket met SE5K-RWB korte string & SolarEdge Home Batterij 9,7 kWh",
"item_id": "12732",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "SolarEdge and SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "7c89ee43a1f852a3980c751b946e8a74"
}
}
| Inverter: | GW6.5KN-ET |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVS 5.1 |
| Nettocapaciteit: | 5,12 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten, Zonne accu retrofit |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "7ca5af967b325ef787cf412d6608c38e",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD premium accubox HVS 5.1 met GoodWe ET Plus 16 A - GW6.5KN-ET",
"item_id": "9042",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "BYD and GoodWe",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "7ca5af967b325ef787cf412d6608c38e"
}
}
| Inverter: | Solis S6 3P-Hybrid - 5 kW |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVS 7.7 |
| Nettocapaciteit: | 7,68 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "7d92dda783da51cba9df7368f50be13e",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD premium accubox HVS 7.7 met Solis S6 3-fasen hybride omvormer - 5 kW",
"item_id": "8395",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "BYD and Solis",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "7d92dda783da51cba9df7368f50be13e"
}
}
| Inverter: | Fronius Symo GEN24 10.0 Plus |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVM 13.8 |
| Nettocapaciteit: | 13,80 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten, Zonne accu retrofit |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "7f12aa5c5955576db8b2007a1c14870a",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD Battery-Box Premium HVM 13,8 hoogspanning met Fronius Symo Gen24 10.0 Plus",
"item_id": "5003",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "BYD and Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "7f12aa5c5955576db8b2007a1c14870a"
}
}
SolarEdge StorEdge pakket met SE8K-RWS en 4,6 kWh
- Art. Nr.: 8747
| Inverter: | SolarEdge StorEdge Dreiphasen-Wechselrichter SE8K-RWS48BEN4 |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | SolarEdge Home Batterie-Niedervolt 4,6 kWh |
| Nettocapaciteit: | 4,6 kWh |
| Type batterij: | 48 Volt lithium-ijzerfosfaat |
| Toebehoren: | Energiezähler, Verkabelung |
| Package type: | 3-fase, 48 V accu, Zon accupakketten |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "8152011e6f7e5e1b8db3e4b87b101057",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge StorEdge pakket met SE8K-RWS en 4,6 kWh",
"item_id": "8747",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "SolarEdge and SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "8152011e6f7e5e1b8db3e4b87b101057"
}
}
| Inverter: | SolarEdge StorEdge Dreiphasen-Wechselrichter SE5K |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium LVS 16.0 |
| Nettocapaciteit: | 16,0 kWh |
| Type batterij: | 48 Volt lithium-ijzerfosfaat |
| Toebehoren: | SolarEdge Inline-Energiezähler |
| Package type: | 3-fase, 48 V accu, Zon accupakketten, Zonne accu retrofit |
vanaf 01.07.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "827477b0927951e39d74e211a6498267",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD batterij-box premium LVS 16.0 met SolarEdge StorEdge 3-fasen omvormer SE5K",
"item_id": "7487",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "BYD and SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "827477b0927951e39d74e211a6498267"
}
}
Sungrow SBR096 met Sungrow hybride HV SH5.0RT V112
- Art. Nr.: 8276
| Inverter: | Sungrow Hybrid HV SH5.0RT |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | Sungrow SBR096 |
| Nettocapaciteit: | 9,6 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "834b878e482352cca60cfb488412a818",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow SBR096 met Sungrow hybride HV SH5.0RT V112",
"item_id": "8276",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "Sungrow and Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "834b878e482352cca60cfb488412a818"
}
}
RCT Power Opslag DC 6.0 met Power Battery 5.7-2
- Art. Nr.: 12558
| Inverter: | RCT Power Storage DC 6.0 |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | RCT Power Battery 5.7-2 |
| Nettocapaciteit: | 5,18 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "836dde5396e758b4a5a265c6b07ceee7",
"item_brand": "",
"item_name": "RCT Power Opslag DC 6.0 met Power Battery 5.7-2",
"item_id": "12558",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "RCT Power and RCT Power",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "836dde5396e758b4a5a265c6b07ceee7"
}
}
RCT Power Batterij DT 15.4 met RCT Power Opslag DC 10.0 & 4.0
- Art. Nr.: 12567
| Inverter: | RCT Power Storage DC 10.0 + 4.0 |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | RCT Power Battery DT 15.4 |
| Nettocapaciteit: | 13,8 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium |
| Toebehoren: | 10 Jahre |
| Package type: | Hoog voltage accu |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "8762f4fbf675583487c65e6ea425fec6",
"item_brand": "",
"item_name": "RCT Power Batterij DT 15.4 met RCT Power Opslag DC 10.0 & 4.0",
"item_id": "12567",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "RCT Power and RCT Power",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "8762f4fbf675583487c65e6ea425fec6"
}
}







