Accu- / Batterijpakketten
Filter
| Inverter: | Solis S6 3P-Hybrid - 6 kW |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVS 7.7 |
| Nettocapaciteit: | 7,68 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "88bf6f3da7955caa8d75a2c2b7596c38",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD premium accubox HVS 7.7 met Solis S6 3-fasen hybride - 6 kW",
"item_id": "8399",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "BYD and Solis",
"item_category2": "Accu- / Batterijpakketten",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "88bf6f3da7955caa8d75a2c2b7596c38"
}
}
| Inverter: | SolareEdge Home Hub-Wechselrichter SE8K-RWB48 |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | SolarEdge Home Batterie-Niedervolt 14,55 kWh |
| Nettocapaciteit: | 14,55 kWh |
| Type batterij: | 48 Volt lithium-ijzerfosfaat |
| Toebehoren: | Backup-Interface inkl. Energiezähler, Verkabelung, Ladestation |
| Package type: | 3-fase, 48 V accu, KfW 442 Pakete, Zon accupakketten |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "8acb01a951e25ed2a4edfe4ca667cede",
"item_brand": "",
"item_name": "Combipakket SolarEdge Home back-up stroom met laadstation, SE8K-RWB48 en 13,8 kWh",
"item_id": "10807",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "SolarEdge and SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "8acb01a951e25ed2a4edfe4ca667cede"
}
}
Fox ESS H1 3.0 E G2 met Fox ESS ECS2900 - H4 11,52 kWh
- Art. Nr.: 12990
| Inverter: | Fox ESS H1 3.0 E G2 |
|---|---|
| Phases: | 1 |
| Solar battery: | Fox ESS ECS2900 11,52 kWh |
| Nettocapaciteit: | 10,36 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Toebehoren: | 10 Jahre |
| Package type: | 1-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "8dde12c192b0594dbac5d6ba35178582",
"item_brand": "",
"item_name": "Fox ESS H1 3.0 E G2 met Fox ESS ECS2900 - H4 11,52 kWh",
"item_id": "12990",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "Fox ESS and Fox ESS",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "8dde12c192b0594dbac5d6ba35178582"
}
}
SolarEdge StorEdge pakket met SE7K-RWS en 9,2 kWh
- Art. Nr.: 8741
| Inverter: | SolarEdge StorEdge Dreiphasen-Wechselrichter SE7K-RWS48BEN4 |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | SolarEdge Home Low Voltage Battery 9.2 kWh |
| Nettocapaciteit: | 9,2 kWh |
| Type batterij: | 48 Volt lithium-ijzerfosfaat |
| Toebehoren: | Energiezähler, Verkabelung |
| Package type: | 3-fase, 48 V accu, Zon accupakketten |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "91c0721b854859dd8ca3156b1433546a",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge StorEdge pakket met SE7K-RWS en 9,2 kWh",
"item_id": "8741",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "SolarEdge and SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "91c0721b854859dd8ca3156b1433546a"
}
}
BYD Battery-Box Premium LVS 12.0 met SMA SI 6.0H-13
- Art. Nr.: 5467
| Inverter: | SMA Sunny Island 6.0H-13 |
|---|---|
| Phases: | 1 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium LVS 12.0 |
| Nettocapaciteit: | 12,0 kWh |
| Type batterij: | 48 Volt lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 1-fase, 48 V accu, Zon accupakketten, Zonne accu retrofit |
vanaf 01.07.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "9301103ff01a51cca9db5ef962aeb0de",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD Battery-Box Premium LVS 12.0 met SMA SI 6.0H-13",
"item_id": "5467",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "BYD and SMA",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "9301103ff01a51cca9db5ef962aeb0de"
}
}
Sungrow SBR192 met Sungrow Hybrid HV SH10RT-20 V11
- Art. Nr.: 11633
| Inverter: | Sungrow Hybrid HV SH10RT-20 |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | Sungrow SBR192 |
| Nettocapaciteit: | 19,2 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "94e3b282cfa05a01bde318463da9f92b",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow SBR192 met Sungrow Hybrid HV SH10RT-20 V11",
"item_id": "11633",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "Sungrow and Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "94e3b282cfa05a01bde318463da9f92b"
}
}
Sungrow SBR096 met Sungrow hybride HV SH6.0RT V112
- Art. Nr.: 8277
| Inverter: | Sungrow Hybrid HV SH6.0RT |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | Sungrow SBR096 |
| Nettocapaciteit: | 9,6 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "94f94237e1105a919c6a0e7234386322",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow SBR096 met Sungrow hybride HV SH6.0RT V112",
"item_id": "8277",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "Sungrow and Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "94f94237e1105a919c6a0e7234386322"
}
}
Fox ESS H1 5.0 E G2 met Fox ESS ECS2900 - H5 14,4 kWh
- Art. Nr.: 12996
| Inverter: | Fox ESS H1 5.0 E G2 |
|---|---|
| Phases: | 1 |
| Solar battery: | Fox ESS ECS2900 14,4 kWh |
| Nettocapaciteit: | 12,96 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Toebehoren: | 10 Jahre |
| Package type: | 1-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "96bba1a5d067535782ecef32fe50df48",
"item_brand": "",
"item_name": "Fox ESS H1 5.0 E G2 met Fox ESS ECS2900 - H5 14,4 kWh",
"item_id": "12996",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "Fox ESS and Fox ESS",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "96bba1a5d067535782ecef32fe50df48"
}
}
| Inverter: | Fronius Symo GEN24 6.0 Plus |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVS 5.1 |
| Nettocapaciteit: | 5,12 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten, Zonne accu retrofit |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "96c0a04c0c98523f9994a2211e0dfaba",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD Battery-Box Premium HVS 5.1 Hoogspanning met Fronius Symo Gen24 6.0 Plus",
"item_id": "4992",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "BYD and Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "96c0a04c0c98523f9994a2211e0dfaba"
}
}
BYD Battery-Box Premium LVS 24.0 met SMA SI 8.0H-13
- Art. Nr.: 5475
| Inverter: | SMA Sunny Island 8.0H-13 |
|---|---|
| Phases: | 1 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium LVS 24.0 |
| Nettocapaciteit: | 24,0 kWh |
| Type batterij: | 48 Volt lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 1-fase, 48 V accu, Zon accupakketten, Zonne accu retrofit |
vanaf 01.07.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "977b204356ee57549535892984916eab",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD Battery-Box Premium LVS 24.0 met SMA SI 8.0H-13",
"item_id": "5475",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "BYD and SMA",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "977b204356ee57549535892984916eab"
}
}
| Inverter: | SolareEdge Home Hub-Wechselrichter SE10K-RWB48 |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | SolarEdge Home Batterie-Niedervolt 19,4 kWh |
| Nettocapaciteit: | 19,4 kWh |
| Type batterij: | 48 Volt lithium-ijzerfosfaat |
| Toebehoren: | Energiezähler, Verkabelung, Ladestation |
| Package type: | 3-fase, 48 V accu, KfW 442 Pakete, Zon accupakketten |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "9901f1630f88506389a7a58b5a30c25d",
"item_brand": "",
"item_name": "Combipakket SolarEdge Home met laadstation, SE10K-RWB48 en 18,4 kWh",
"item_id": "10804",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "SolarEdge and SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "9901f1630f88506389a7a58b5a30c25d"
}
}
| Inverter: | Fronius Symo GEN24 4.0 Plus |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVS 7.7 |
| Nettocapaciteit: | 7,68 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten, Zonne accu retrofit |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "9916904a02ec51fbbb25526d16410ddd",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD premium accubox HVS 7.7 hoog voltage met Fronius Symo Gen24 4.0 Plus",
"item_id": "6053",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "BYD and Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "9916904a02ec51fbbb25526d16410ddd"
}
}







