Accu- / Batterijpakketten
Filter
SolarEdge StorEdge pakket met SE10K-RWS en 4,6 kWh
- Art. Nr.: 8752
| Inverter: | SolarEdge StorEdge Dreiphasen-Wechselrichter SE10K-RWS48BEN4 |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | SolarEdge Home Batterie-Niedervolt 4,6 kWh |
| Nettocapaciteit: | 4,6 kWh |
| Type batterij: | 48 Volt lithium-ijzerfosfaat |
| Toebehoren: | Energiezähler, Verkabelung |
| Package type: | 3-fase, 48 V accu, Zon accupakketten |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "f6e79e729a0a5f1ea982facf13ba807f",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge StorEdge pakket met SE10K-RWS en 4,6 kWh",
"item_id": "8752",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "SolarEdge and SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "f6e79e729a0a5f1ea982facf13ba807f"
}
}
| Inverter: | Fronius Symo Gen24 3.0 Plus |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVS 5.1 |
| Nettocapaciteit: | 5,12 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 1-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten, Zonne accu retrofit |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "f7afb3f551925421b6894e3a2cdad978",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD accubox Premium HVS 5.1 hoog voltage met Fronius Symo Gen24 3.0 Plus",
"item_id": "6049",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "BYD and Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "f7afb3f551925421b6894e3a2cdad978"
}
}
RCT Power Opslag DC 10.0 met Power Battery 11.5-2
- Art. Nr.: 12561
| Inverter: | RCT Power Storage DC 10.0 |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | RCT Power Battery 11.5-2 |
| Nettocapaciteit: | 10,37 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "f8ed76c12366563c96fcb481534f6b2c",
"item_brand": "",
"item_name": "RCT Power Opslag DC 10.0 met Power Battery 11.5-2",
"item_id": "12561",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "RCT Power and RCT Power",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "f8ed76c12366563c96fcb481534f6b2c"
}
}
| Inverter: | SolarEdge SE4000H-BEN4 |
|---|---|
| Phases: | 1 |
| Solar battery: | SolarEdge Home Batterie-Hochvolt 10 kWh |
| Nettocapaciteit: | 9,7 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium |
| Toebehoren: | SolarEdge Home Energiezähler, SolarEdge Home Netzwerk Plug-in fürHome Netzwerk ready Wechselrichter |
| Package type: | 1-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "fa6acd5edb375ebb854fe1ae8e6fc316",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge hoog voltage thuisbatterij met SolarEdge SE4000H-BEN4",
"item_id": "8934",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "SolarEdge and SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "fa6acd5edb375ebb854fe1ae8e6fc316"
}
}
| Inverter: | Fronius Symo Gen24 5.0 Plus |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVM 22.1 |
| Nettocapaciteit: | 22,08 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 1-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten, Zonne accu retrofit |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "fb8ffed6ac025676aa7b76d267e1206a",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD premium accubox HVM 22.1 hoog voltage met Fronius Symo Gen24 5.0 Plus",
"item_id": "6073",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "BYD and Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "fb8ffed6ac025676aa7b76d267e1206a"
}
}
| Inverter: | GW6.5KN-ET |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | Dyness Tower 2.0 T10 mit 10,1 kWh |
| Nettocapaciteit: | 10,1 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
Langere levertijd. Min. 1 maand
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "ffc335767cdb5769bc75453ab40a4192",
"item_brand": "",
"item_name": "Dyness Tower 2.0 T10 met 10,1 kWh GoodWe ET Plus 16A - GW6.5KN-ET",
"item_id": "12983",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "Dyness and GoodWe",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "ffc335767cdb5769bc75453ab40a4192"
}
}
| Inverter: | Fronius Symo Gen24 4.0 Plus |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | Fronius Reserva 6.3 |
| Nettocapaciteit: | 6,31 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Toebehoren: | Fronius DC Überspannungsschutz Set Typ I+II |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
vanaf 26.05.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "0e96d01d83765a1b9cf7f1a829ceaa1b",
"item_brand": "",
"item_name": "Fronius Symo GEN24 4.0 Plus met Reserva 6.3 en DC-overspanningsbeveiliging",
"item_id": "15142",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "Fronius and Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "0e96d01d83765a1b9cf7f1a829ceaa1b"
}
}
| Inverter: | Fronius Symo Gen24 10.0 Plus |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | Fronius Reserva Pro 16 |
| Nettocapaciteit: | 15,9 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Toebehoren: | Fronius DC Überspannungsschutz Set Typ I+II |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
vanaf 29.05.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "146f082c542353ad8ccdb57e0707755e",
"item_brand": "",
"item_name": "Fronius Symo GEN24 10.0 Plus met Reserva Pro 16 en DC-overspanningsbeveiliging",
"item_id": "15131",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "Fronius and Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "146f082c542353ad8ccdb57e0707755e"
}
}
GoodWe ET Plus 16A - GW8KN-ET & LG RESU FLEX 12.9
- Art. Nr.: 14895
| Inverter: | GoodWe ET Plus 16A - GW8KN-ET |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | LG RESU FLEX 12.9 |
| Nettocapaciteit: | 12,9 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "243bcafc602350b399f2c97f51907ffe",
"item_brand": "",
"item_name": "GoodWe ET Plus 16A - GW8KN-ET & LG RESU FLEX 12.9",
"item_id": "14895",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "Speciale aanbiedingen",
"item_category3": "LG Energy Solution and GoodWe",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "243bcafc602350b399f2c97f51907ffe"
}
}
GoodWe ET Plus 16A - GW6.5KN-ET & LG RESU FLEX 12.9
- Art. Nr.: 14894
| Inverter: | GoodWe ET Plus 16A - GW6.5KN-ET |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | LG RESU FLEX 12.9 |
| Nettocapaciteit: | 12,9 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "28c710408c835c27aca067479076f117",
"item_brand": "",
"item_name": "GoodWe ET Plus 16A - GW6.5KN-ET & LG RESU FLEX 12.9",
"item_id": "14894",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "Speciale aanbiedingen",
"item_category3": "LG Energy Solution and GoodWe",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "28c710408c835c27aca067479076f117"
}
}
| Inverter: | Fronius Primo Gen24 6.0 Plus |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | Fronius Reserva 15.8 |
| Nettocapaciteit: | 15,79 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Toebehoren: | Fronius DC Überspannungsschutz Set Typ I+II |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
vanaf 26.05.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "30301cb99d6955bfba5a1918c28c2307",
"item_brand": "",
"item_name": "Fronius Gen24 6.0 Plus met Reserva 15.8 en DC-overspanningsbeveiliging",
"item_id": "15195",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "Fronius and Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "30301cb99d6955bfba5a1918c28c2307"
}
}
| Inverter: | Fronius Symo Gen24 8.0 Plus |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | Fronius Reserva Pro 12 |
| Nettocapaciteit: | 11,9 kWh |
| Type batterij: | Hoog-voltage lithium-ijzerfosfaat |
| Toebehoren: | Fronius DC Überspannungsschutz Set Typ I+II |
| Package type: | 3-fase, Hoog voltage accu, Zon accupakketten |
vanaf 29.05.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "318b03556dff548b810b29b773afd1c9",
"item_brand": "",
"item_name": "Fronius Symo GEN24 8.0 Plus met Reserva Pro 12 en DC-overspanningsbeveiliging",
"item_id": "15128",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "97e32e70e32a5d818be64b5f4921bb0e",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accu- / Batterijpakketten",
"item_category2": "Fronius and Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "318b03556dff548b810b29b773afd1c9"
}
}







