Project omvormer
Filter
–
Expert kennis
- Vind de juiste batterijopslag
SolarEdge SE33.3K-M4
- Fabrikanttype: SE33.3K-RW00IBNM4
- Art. Nr.: 5545
| Fasen: | 3 |
|---|---|
| Type omvormer: | PV omvormer, Project omvormer |
| MPP-Tracker: | - |
| AC-stroom: | 33,3 kW |
| Garantie: | 12 Jaar |
| Communicatie: | RS485, Ethernet |
| Spanningsbereik: | - Volt |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "8392198ad53a5b459fa984eb582af3f5",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge SE33.3K-M4",
"item_id": "5545",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Omvormers",
"item_category2": "SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "8392198ad53a5b459fa984eb582af3f5"
}
}
Fronius Tauro ECO 50-3-P
- Fabrikanttype: Tauro ECO 50-3-P
- Art. Nr.: 6254
| Fasen: | 3 |
|---|---|
| Type omvormer: | PV omvormer, Project omvormer |
| MPP-Tracker: | 1 |
| AC-stroom: | 50 kW |
| Garantie: | 2 Jaar |
| Communicatie: | Ethernet, WLAN, RS485, Modbus |
| Spanningsbereik: | 580 - 930 Volt |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "18ebcf0cb9d45ee3becdba0d7f98d8d6",
"item_brand": "",
"item_name": "Fronius Tauro ECO 50-3-P",
"item_id": "6254",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Omvormers",
"item_category2": "Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "18ebcf0cb9d45ee3becdba0d7f98d8d6"
}
}
GoodWe SMT - GW50KS-MT
- Fabrikanttype: GW50KS-MT
- Art. Nr.: 8311
| Fasen: | 3 |
|---|---|
| Type omvormer: | PV omvormer, Project omvormer |
| MPP-Tracker: | 5 |
| AC-stroom: | 50 kW |
| Garantie: | 5 Jaar |
| Communicatie: | RS485, WiFi |
| Spanningsbereik: | 200 - 950 Volt |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "9c1df552ff195f23819c13d17539f05f",
"item_brand": "",
"item_name": "GoodWe SMT - GW50KS-MT",
"item_id": "8311",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Omvormers",
"item_category2": "GoodWe",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "9c1df552ff195f23819c13d17539f05f"
}
}
Sungrow SG50CX-P2
- Fabrikanttype: SG50CX-P2 V12
- Art. Nr.: 8817
| Fasen: | 3 |
|---|---|
| Type omvormer: | PV omvormer, Project omvormer |
| MPP-Tracker: | 4 |
| AC-stroom: | 50 kW |
| Garantie: | 5 Jaar |
| Communicatie: | RS485, WiFi und Ethernet optional |
| Spanningsbereik: | 160-1000 Volt |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "c867c1c2f23351b5b9c51a699045f1be",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow SG50CX-P2",
"item_id": "8817",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Omvormers",
"item_category2": "Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "c867c1c2f23351b5b9c51a699045f1be"
}
}
SolarEdge SE90K MC4
- Art. Nr.: 6453
| Fasen: | 3 |
|---|---|
| Type omvormer: | PV omvormer, Project omvormer |
| AC-stroom: | 90 kW |
| Garantie: | 12 Jaar |
| Communicatie: | 2 x RS485, Ethernet |
| Spanningsbereik: | 200 - 750 Volt |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b3e39800862a5c2780956998b6188916",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge SE90K MC4",
"item_id": "6453",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Omvormers",
"item_category2": "SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b3e39800862a5c2780956998b6188916"
}
}
GoodWe SMT - GW36K-MT
- Fabrikanttype: GW36K-MT
- Art. Nr.: 9158
| Fasen: | 3 |
|---|---|
| Type omvormer: | PV omvormer, Project omvormer |
| MPP-Tracker: | 3 |
| AC-stroom: | 36 kW |
| Garantie: | 5 Jaar |
| Communicatie: | RS485, WiFi |
| Spanningsbereik: | 200 - 950 Volt |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "0a4f4f62f66458eab21ab1b4c8d09f47",
"item_brand": "",
"item_name": "GoodWe SMT - GW36K-MT",
"item_id": "9158",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Omvormers",
"item_category2": "GoodWe",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "0a4f4f62f66458eab21ab1b4c8d09f47"
}
}
SolarEdge secundaire unit SESUK-RW00INNN4
- Fabrikanttype: SESUK-RW00INNN4
- Art. Nr.: 6358
| Fasen: | 3 |
|---|---|
| Type omvormer: | PV omvormer, Project omvormer |
| Garantie: | 12-20 Jaar |
| Communicatie: | 2 x RS485, Ethernet (LAN), WLAN (optional), Mobilfunk (optional) |
| Spanningsbereik: | 750 Volt |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "49db2fde6ac45c78b20a77b6a0b3882b",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge secundaire unit SESUK-RW00INNN4",
"item_id": "6358",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Omvormers",
"item_category2": "SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "49db2fde6ac45c78b20a77b6a0b3882b"
}
}
Sungrow SG125CX-P2
- Fabrikanttype: SG125CX-P2-V113
- Art. Nr.: 12024
| Fasen: | 3 |
|---|---|
| Type omvormer: | PV omvormer, Project omvormer |
| MPP-Tracker: | 12 |
| AC-stroom: | 125 kW |
| Garantie: | 5 Jaar |
| Communicatie: | RS485, WiFi und Ethernet optional |
| Spanningsbereik: | 180-1000 Volt |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "71825c1d56405c30b9b1f4183af523ea",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow SG125CX-P2",
"item_id": "12024",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Omvormers",
"item_category2": "Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "71825c1d56405c30b9b1f4183af523ea"
}
}
Sungrow SG33CX-P2
- Fabrikanttype: SG33CX-P2 V12
- Art. Nr.: 8814
| Fasen: | 3 |
|---|---|
| Type omvormer: | PV omvormer, Project omvormer |
| MPP-Tracker: | 3 |
| AC-stroom: | 33 kW |
| Garantie: | 5 Jaar |
| Communicatie: | RS485, WiFi und Ethernet optional |
| Spanningsbereik: | 160-1000 Volt |
vanaf 26.05.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "8031fea4e1e95ed3a788f43ce96e7073",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow SG33CX-P2",
"item_id": "8814",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Omvormers",
"item_category2": "Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "8031fea4e1e95ed3a788f43ce96e7073"
}
}
GoodWe ET 50 - GW50K-ET-10 (incl. DC-SPD I+II, AFCI, WiFi)
- Fabrikanttype: GW50K-ET-10 (AFCI+SPDII)
- Art. Nr.: 12638
| Fasen: | 3 |
|---|---|
| Type omvormer: | Asymmmetric inverters, Hybride omvormer, Project omvormer |
| MPP-Tracker: | 4 |
| AC-stroom: | 50 kW |
| Garantie: | 5 Jaar |
| Communicatie: | RS485, WiFi, LAN, CAN |
| Spanningsbereik: | 200 - 800 Volt |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "a17259316ab656eea094130842cf5a7c",
"item_brand": "",
"item_name": "GoodWe ET 50 - GW50K-ET-10 (incl. DC-SPD I+II, AFCI, WiFi)",
"item_id": "12638",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Omvormers",
"item_category2": "GoodWe",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "a17259316ab656eea094130842cf5a7c"
}
}
Sungrow SG40CX-P2
- Fabrikanttype: SG40CX-P2
- Art. Nr.: 8815
| Fasen: | 3 |
|---|---|
| Type omvormer: | PV omvormer, Project omvormer |
| MPP-Tracker: | 4 |
| AC-stroom: | 40 kW |
| Garantie: | 5 Jaar |
| Communicatie: | RS485, WiFi und Ethernet optional |
| Spanningsbereik: | 200-1000 Volt |
Op aanvraag
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "abc7b5b936e254508683164ab3146f0b",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow SG40CX-P2",
"item_id": "8815",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Omvormers",
"item_category2": "Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "abc7b5b936e254508683164ab3146f0b"
}
}
SMA Sunny Highpower PEAK3 SHP 100-21
- Fabrikanttype: SHP 100-21
- Art. Nr.: 8977
| Fasen: | 3 |
|---|---|
| Type omvormer: | PV omvormer, Project omvormer |
| MPP-Tracker: | 1 |
| AC-stroom: | 100 kW |
| Garantie: | 5 Jaar |
| Communicatie: | Speedwire / Webconnect |
| Spanningsbereik: | 590 - 1000 Volt |
vanaf 06.07.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b666f8bcff005a378d52364dea94c725",
"item_brand": "",
"item_name": "SMA Sunny Highpower PEAK3 SHP 100-21",
"item_id": "8977",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Omvormers",
"item_category2": "SMA",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b666f8bcff005a378d52364dea94c725"
}
}







