Batterijopslag bedrijven
Expert kennis
- Vind de juiste batterijopslag
Sungrow PowerStack ST255CS-2H
- Fabrikanttype: ST255CS-2H-V1631
- Art. Nr.: 15106
| Type batterij: | LFP |
|---|---|
| Installatielocatie: | Outdoor |
| Bruikbare capaciteit: | 255 kWh |
| Vermogen: | 125 kW |
| Garantie: | 5 Jaar |
| Laadvermogen: | 125 kW |
| Ontlaadvermogen: | 125 kW |
| Communicatie: | Ethernet |
| Type bedrijfsmatig opslagsysteem: | All-in-One |
vanaf 27.04.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "15d8506e768d5096bd40f7654721ccfb",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow PowerStack ST255CS-2H",
"item_id": "15106",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "3369e224975253a2b9133790bc362a35",
"item_list_name": "",
"item_category": "Batterijopslag bedrijven",
"item_category2": "Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "15d8506e768d5096bd40f7654721ccfb"
}
}
Sungrow PowerStack ST510CS-4h
- Fabrikanttype: ST510CS-4h
- Art. Nr.: 14591
| Type batterij: | LFP |
|---|---|
| Installatielocatie: | Outdoor |
| Bruikbare capaciteit: | 514 kWh |
| Vermogen: | 125 kW |
| Garantie: | 5 Jaar |
| Laadvermogen: | 125 kW |
| Ontlaadvermogen: | 125 kW |
| Communicatie: | Ethernet |
| Type bedrijfsmatig opslagsysteem: | All-in-One |
vanaf 03.08.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "720e5ba161305d8e9cc0381685b633d7",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow PowerStack ST510CS-4h",
"item_id": "14591",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "3369e224975253a2b9133790bc362a35",
"item_list_name": "",
"item_category": "Batterijopslag bedrijven",
"item_category2": "Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "720e5ba161305d8e9cc0381685b633d7"
}
}
Sungrow PowerStack ST225kWh-110kW-2h
- Art. Nr.: 12957
| Type batterij: | LFP |
|---|---|
| Installatielocatie: | Outdoor |
| Bruikbare capaciteit: | 225 kWh |
| Vermogen: | 110 kW |
| Garantie: | 5 Jaar |
| Laadvermogen: | 110 kW |
| Ontlaadvermogen: | 110 kW |
| Communicatie: | Ethernet |
| Type bedrijfsmatig opslagsysteem: | All-in-One |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "d9449304073b5566a6cf8c3f996e0c38",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow PowerStack ST225kWh-110kW-2h",
"item_id": "12957",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "3369e224975253a2b9133790bc362a35",
"item_list_name": "",
"item_category": "Batterijopslag bedrijven",
"item_category2": "Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "d9449304073b5566a6cf8c3f996e0c38"
}
}
SMA 3-fasen pakket SI 8.0 & BYD LVL 46 kWh
- Art. Nr.: 5432
| Type batterij: | LFP |
|---|---|
| Installatielocatie: | Indoor |
| Bruikbare capaciteit: | 46 kWh |
| Vermogen: | 18 kW |
| Garantie: | 10 Jaar |
| Laadvermogen: | 18 kW |
| Ontlaadvermogen: | 18 kW |
| Communicatie: | CAN |
| Type bedrijfsmatig opslagsysteem: | Modulair met omvormer |
vanaf 01.06.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "7316dc93194a5775a151a5cfa6e0141b",
"item_brand": "",
"item_name": "SMA 3-fasen pakket SI 8.0 & BYD LVL 46 kWh",
"item_id": "5432",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "3369e224975253a2b9133790bc362a35",
"item_list_name": "",
"item_category": "Batterijopslag bedrijven",
"item_category2": "SMA",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "7316dc93194a5775a151a5cfa6e0141b"
}
}
ADS-TEC Energy Power Booster GSS0813
- Art. Nr.: 8354
| Installatielocatie: | Outdoor |
|---|---|
| Bruikbare capaciteit: | 111,6 kWh |
| Vermogen: | 75 kW |
| Laadvermogen: | 75 kW |
| Ontlaadvermogen: | 75 kW |
| Communicatie: | Ethernet |
| Type bedrijfsmatig opslagsysteem: | All-in-One |
Voorradig
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "0ec170a455515298a36b5ff4ddc1b488",
"item_brand": "",
"item_name": "ADS-TEC Energy Power Booster GSS0813",
"item_id": "8354",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "3369e224975253a2b9133790bc362a35",
"item_list_name": "",
"item_category": "Batterijopslag bedrijven",
"item_category2": "ADS-TEC Energy",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "0ec170a455515298a36b5ff4ddc1b488"
}
}
ADS-TEC Energy PowerBooster GSS0608
- Art. Nr.: 8353
| Installatielocatie: | Outdoor |
|---|---|
| Bruikbare capaciteit: | 78,7 kWh |
| Vermogen: | 60 kW |
| Laadvermogen: | 60 kW |
| Ontlaadvermogen: | 60 kW |
| Communicatie: | Ethernet |
| Type bedrijfsmatig opslagsysteem: | All-in-One |
vanaf 07.04.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "bf5bc1cda057569aaa3a97fdf54c5006",
"item_brand": "",
"item_name": "ADS-TEC Energy PowerBooster GSS0608",
"item_id": "8353",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "3369e224975253a2b9133790bc362a35",
"item_list_name": "",
"item_category": "Batterijopslag bedrijven",
"item_category2": "ADS-TEC Energy",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "bf5bc1cda057569aaa3a97fdf54c5006"
}
}







